07 Mart 2015

#dahaiyiben - Ev: Neden önemli? Nereden başlasak? Ne yapsak?

Hayatımda değişiklik yapma ve #dahaiyiben yaratma serüvenime evden başlamaya karar vermiştim. 

Ne yalan söyleyeyim, bunu paylaştığım pek çok kişi, 'Ay tek derdin evin düzeni olsun.' diye burun kıvırarak, eve verdiğim önemi bariz bir şekilde küçümsedi. 

Oysa ki benim açımdan durum, evin dağınık veya düzenli olması kadar basit bir şey değildi. Benim derdim evin üzerimde yarattığı psikolojik ağırlık ve sebep olduğu zaman kaybıydı.

Mesela, sabah uyanmış, evden çıkma saatim gelmişken, bir anda kameramın şarjının bitmekte olduğunu fark ettiğimde veya ayağıma başka bir ayakkabıyı giysem kıyafetimin daha güzel olacağını düşündüğümde onları bulmak için çaba harcarken asabım bozuluyordu, geç kaldığım için gerilmeye başlıyordum.

Veya oldukça yoğun bir tempoda çalışmış, üstüne de arkadaşlarımla çıkıp eğlenmişken, eve döndüğümde kendimi huzurlu bir sığnakta değil, tam aksine muharebe meydanında gibi hissediyordum.

Her zaman tuttuğum ve içine aklıma gelen her şeyi yaptığım yapılacak işler listemde, terziye tadilatları götürmek, kuru temizlemeye montları vermek gibi onlarca ev ile ilgili ıvır zıvır iş yer kaplıyordu.

Ben eve geldiğimde, günü kapatıp, kendimi keyfe ve dinlenmeye adayamıyorum; baktığım her köşede yapılması gereken bir şey görüyordum. Ev zamanımı alıyordu, belki daha güzel şeylere harcayabileceğim çok fazla zamanımı...Projemi paylaştığım kişilerden bazıları da "Ben düzenli bir insanım zaten." diyip kestirip atmaya kalktı. 

Onlara da basit birkaç soru sordum: "Dolabında giymediğin kıyafetin var mı?", "Evde tuttuğun eşyaların tamamını kullanıyor musun?", "Evdeki çekmecelerinin tamamı düzenli mi?", "Aylar öncesine ait dergileri saklıyor musun?", "Şu anda yaşadığın ev, hayal ettiğin ev hissini sende yaratıyor mu?", "Evde yapmayı planladığın ama aylardır ertelediğin bir değişiklik var mı?" 

Bu sorular sonucunda verilen dürüst cevaplar ortaya koydu ki, düzenli olduğunu iddia eden insanların bile evi aslında tamamen fonksiyonel ve zevklerine hitap eden bir halde değildi. 


Benim değişime evden başlama kararım tamamen iç güdüsel oldu; ama bir anda algıda seçicilik dediğimiz biçimde, karşıma çıkan her şey bana doğru yolda olduğumu hissettirmeye başladı. 

Bir çekmecemi düzenlerken içinden çıkan eski bir IKEA dergisinde şöyle yazıyordu: "Bize sorarsanız, düzenli olmak kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Akşam eve gelince anahtarları nereye bırakacağınızı ya da değerli eşyalarınızın nerede durduğunu bilmek önemlidir. Böyle sorunlar için kafanızı meşgul etmediğinizi düşünsenize... Düzenli bir ev hayatınızı kolaylaştırır. Üstelik düzenli evler daha güzel görünür."

Kaynak olarak seçtiğim kitaplardan biri olan Marie Kondo'nun Derle, Topla, Rahatla isimli kitabı ise şu iddia ile başlıyordu:

"Evinize baştan sona yeniden çeki düzen vermek, yaşam tarzı ve bakış açınızdaki önemli değişikliği beraberinde getiriyor. Evinizi düzenlediğiniz zaman tüm meseleleriniz yoluna girecek."Tamam, umarım ki, buraya kadar okuyup evde bir şeyleri değiştirmek konusunda gaza gelmişsinizdir. :))

Sıra "Nereden başlayacağım? Ne yapacağım?" sorularının cevaplarında.

Elinize bir kağıt kalem alın ve evinizi dilediğiniz uçtan gezmeye başlayın. Hani şu "Bu Tarz Benim" gibi yarışmalarda oldukça çirkef biçimde birbirini eleştiren kadınlar var ya, evet, örnek almanız gereken kişiler tam olarak onlar :) 

Farz edin ki, o ev sizin değil rakibinizin evi ve göreviniz, her odaya girip en acımasız eleştirilerinizi yapmak: "İç çamaşırı çekmecesinde rengi atmış kilotlar duruyor.", "Odanın duvarlarının rengi iğrenç.", "Bence koltuğun üstünde renkli yastıklar olsa daha şık durur.", "Rafların üstündeki her şey darmadağınık.", "Çatlamış kupaları bile atılmamış.", "Salonda kesinlikle bir orta sehpaya ihtiyaç var."...

Ve acımasız eleştirileriniz bittiğinde neleri değiştirmeniz gerektiğinin listesini elinizde tutuyor olacaksınız.Ayrıca, gerekiyorsa güzel kolları olan güçlü kuvvetli bir erkekten veya zevkinize güvendiğiniz yakın bir arkadaşınızdan yardım isteyin, evin içindeki mobilyaları oradan oraya taşıyın. Üşenmeyin, kurallarla sınırlı kalmayın. Belki de her şeyin yeri değiştiğinde odanız çok daha güzel olacak. 

Ben yatak odamdaki mobilyaları en az on defa oradan oraya taşıdıktan sonra içime sinen düzeni sonunda buldum mesela. Muhtemelen bunları yaparken, bir paket çikolata kalorisi yakıp, kollarımı da bikiniye hazırladım. - En azından öyle olduğuna inanmak istiyorum!- 

Hadi bakalım, önce eleştirme, sonra mobilyaları evin içinde taşıma zamanı. İnce temizliğe sonra başlayacağız. 

Düzenleyerek kalın!

32 yorum:

Gamze Esra Ersöz dedi ki...

Kolay gelsin Sezen.Bir şeyleri düzene koymak insana gerçekten iyi geliyor.Maillerimi temizlediğim zaman bile kendimi iyi hissediyorum.
Yıllar evvel Mutluluk Projesi diye bir kitap okumuştum.Sana da eğer okumadıysan bu kitabı tavsiye ederim.İnsanın kendisi ile ilgili yol haritası oluşturmasına yardımcı olan bir kitap.

Adsız dedi ki...

Evi düzenlemeye benim çok ihtiyacım var.Son aylarda kendimin ve annemin sağlık sorunlarımız nedeniyle ömrüm hastanelerde geçti ve ev. karmakarışık hale geldi.Acilen bir ucundan başlamalıyım. Böyle huzur ve rahatlık hissedemiyorum ve işlerim de söylediğin gibi zorlaştı ve zaman kaybettiriyor.Bir çok eşyamı aradığımda bulamıyorum.Senin önerilerini hevesle bekliyorum. Sevgiler canım <3


Zerrin...

pelin arin dedi ki...

gaza geldim mi geldim tabii! ama uygulayamiyorum! :) sebebi de belli: 1.5 yasinda bi erkek cocugu! hatta 35 yasinda bi erkek cocugu daha! hatta 32 yasinda da bi kiz cocugu! o oyuncaklar salonda kalacak arkadas! :)

carren ben dedi ki...

Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Eğer bir iş adamı ya da kadın mısınız ve işinizi artırmak için bir kredi ihtiyacım var ?? Eğer bir iş kurmak için sermaye gerekiyor? Senin kredi sorunları ne olursa olsun biz düşük ve uygun faiz oranı hem de bireyler ve şirketlere kredi teklif olarak, burada sizin yardımınıza geliyor.
Bugün kredi almak (carrenbenfirm@outlook.com veya carrenbenfirm@gmail.com) bugün bize ulaşın.

Mrs Jennifer dedi ki...

Biz hükümet onaylı ve sertifikalı kredi borç veren firmamız, kişisel sizin borç temizlemek için% 2 şans faiz oranı, finansal yardım için anlaşmalı arıyoruz ilgilenen kişiler veya şirketlere sınai krediler arasında değişen krediler sunmuyor. Başlatın veya sizinle iş arttırmak bir Pound (£) verilen firmamız krediler kredi, dolar ($) ve Avro ile. Yani şimdi bir kredi için daha fazla bilgi için bizimle irtibata geçmelisiniz ilgilenen kişiler geçerlidir. Borçluların veri bilgileri doldurarak. Jenniferdawsonloanfirm20@gmail.com: via şimdi bize ulaşın
(2) Devlet:
(3) Adres:
(4) Şehir:
(5) Seks:
(6) Medeni Hali:
(7) Çalışma:
(8) Cep Telefonu:
(9) Aylık Geliri:
(10) Kredi Miktarı Gereken:
(11) kredi süresi:
(12) Kredi Amaç:

Biz işitme size yakında bekliyoruz olarak Anlayışınız için teşekkür ederiz.

E-Posta: jenniferdawsonloanfirm20@gmail.com

jack walman dedi ki...

Herkese Merhaba, ben şu anda USA.I yaşayan Bayan Gül, üç çocuk şu anda dul am duyuyorum ve ben Ekim 2013 tarafından mali durum sıkışmış ve ben yeniden finanse ve benim faturaları ödemek gerekiyordu. Ben özel ve kurumsal ama asla başarı ile hem de çeşitli kredi firmaların kredi arayan çalıştı ve çoğu banka benim kredi reddetti. Tanrı olurdu Ama, ben bir arkadaşı tarafından özel bir kredi borç veren Sayın Jack adında Tanrı bir adam ile tanıştı ve ben $ 500,000USD bir kredi toplamı var ve bugün bir iş sahibi ve benim çocuklar şu anda iyi yapıyorsun duyuyorum. Eğer% 2 düşük faiz oranı ve daha iyi ödeme planları ve programı ile bir kredinin teminatı referansla herhangi firma başvurmanız gerekir Yani sevgili, O şimdi bunu ama çok mutluyum olduğumu bilmiyor Bay Jack başvurun ve karar verdim lütfen insanlar onun hakkında daha fazla bilgi vermek, O hem bireyler ve şirkete kredi her türlü teklif ve de ben Tanrı onu daha korusun istiyoruz. Jackwalman93@gmail.com: Sen aracılığıyla yaptığı e-posta yoluyla ona ulaşabilirsiniz

ricardo leo dedi ki...

Hepinize merhaba,

Bu biz size bu kredi teklif ilgilenen varsa yüzden kredinin her türlü teklif olan herhangi bir mali problem size yardım etmeye hazır olduklarını onur ve fark meşru bir şirket i% 2 kredi sunuyoruz, özel borç veren duyuyorum lütfen bizim e-posta bize ulaşın: rllender@hotmail.com

Biz hemen kredi ile devam edebilirsiniz böylece Ayrıca takip ayrıntıları.

Adı:
Tutar gerekli:
Süre:
ülke:
Kredinin Amacı:
Aylık gelir:
Telefon numarası:

Bizim e-posta yukarıdaki detayları ile bize ulaşın: rllender@hotmail.com

Hepinize Saygılar.

trabado villaspin dedi ki...

Merhaba size% 2 düşük faiz oranı ile kredi ihtiyacım var? Eğer herhangi bir teminat ya da kötü kredi yok çünkü banka kredileri reddedildi mi? Banka stres yorgun musunuz? O zaman doğru yerdesiniz, bizim e-posta yoluyla şimdi bize (TRABADOVILLASPIN@GMAIL.COM)

campbell joe dedi ki...

Her türlü mali sorunlar var mı? Borçlarını ödemek için bir borca ihtiyacım var? Bir mali kriz içinde misin? Kredi Biz güvenilir para YOUR özgün güven krediler, her türlü ilgili aşağıya bakın. Biz kayıtlı ve şirket % 2, kredinin en kısa süresi 6 ay ve 30 yıllık bir maksimum süre ile yayın lisansı.

Biz 2000 en fazla 50 milyon kredi en azından dışarı vermek.
farklı hizmetleri sunduğumuz altı

*Bireysel krediler (güvenli ve güvenli olmayan)
* İşletme kredileri (güvenli ve güvenli olmayan)
* Ev geliştirme
* Inventor krediler
* Otomatik kredileri
* İpotek evlilik
* Sağlık kredi, vs.
Yani... Eğer ilgileniyorsanız, lütfen bize, bizim e-posta yoluyla haber: businessfinances@hotmail.com

Henrietta Fernando dedi ki...

Dikkat lütfen !!! Eğer acil bir kredi musunuz? Eğer bankalar veya diğer finansal kurum tarafından geri çevirdi mı? Biz% 2 düşük faiz oranıyla garantili krediler ve dahil hiçbir ayarlıyoruz ücretleri sağlamak için daha fazla arama.
E-posta yoluyla Bize bugün >>> Henriettafernandoloanfirm@gmail.com

Jamie Freeman dedi ki...

Krediler !! Krediler !! Krediler !! Hala bir kredi almak için mücadele ediyor burada kimse var mı? Biz sadece% 2 düşük faiz oranıyla ucuz kredi sunuyoruz olarak herhangi bir sebeple bir kredi ihtiyacı vardır ve nereye ucuz ve güvenilir kredi almak için bilmiyorum senin yardım sonunda burada. İlgilendiği borçlulara (Freemanloanfinance@gmail.com) e-posta yoluyla bize ulaşın ve kredileri bugün almak için vardır.

John Hurt dedi ki...

Güzel gün,

Biz% 2 düşük faiz oranı, finansal asistan ihtiyacı olan kişilere krediler sunuyoruz. Bu şirket ile bir kredi almak için, size ihtiyacınız olan kredinin tam miktarı ve kredi ödemek hangi zaman söyleyebiliriz. Eğer ilgileniyorsanız eğer öyleyse, kabul edilebilir aşağıya detayları sizlere borç verme koşullarını gönderme işlemine devam edebilirsiniz, böylece aşağıda Bizim öğeler bize veriniz.

Kredi bilgileri gereklidir:

İsim:
Ülke:
Telefon numarası:
Gibi kredinin, gerekli miktarı:
Kredinin Amacı:
Kredi Süre:
Aylık gelir:
Hayır (evet veya hayır) online önce bir kredi için uygulanacak mı

Hakkımızda:

Şirket Müdürü: Sn Joshua
Firma Telefon: (+2348117666371)
Şirket e-posta: (emanuel-loanfirm500@outlook.com)
Şirket sloganı: Senin mutluluğun iyi hizmet (bizim istediğimiz, bütün finansal standı alma) için ödül olduğunu

Saygılarımla,

Sayın Joshua

Sadik Yasar dedi ki...

Merhaba,
Bankalar kredi elde etmek için aşağı döner,
Benim şirket size yardımcı olmak için burada olduğu gibi bir kaygım yok.
Bugün bir kredi için geçerlidir.
% 2 faiz oranı, e-posta iletişim bağlantısı: burakonlineservice@gmail.com

Saygılarımızla.
şirket

Binaley Salami dedi ki...

Eğer bir kredi ihtiyacı var mı? bankada bir kredi size yalanladı, biz mali size yardımcı olmak için buradayız, artık yapmanız gereken tek şey herhangi bir hedefe herhangi bir miktarın anlık kredi almak için (christofinancialhome@hotmail.com) aracılığıyla bize e-posta olduğunu. Sizin mutluluğunuz bizim önceliğimizdir.

Adı: Christo Salami
Firma adı: Christo Mali ev
E-posta: christofinancialhome@hotmail.com

HIZLI KREDİ BUGÜN İÇİN GEÇERLİ

OXFORD LOANS dedi ki...

kişisel veya iş kredisi mi arıyorsunuz ama hak sanmıyorum? çünkü kötü kredi geçmişi bankalar tarafından geri çevirdi? sorun yüksek faiz oranı nedeniyle aylık kredi ödemelerini toplantı yaşıyorsanız ve erteleme ve sabır seçenekler tükenmiş ve / veya varsayılan önlemek istiyorsanız, Oxford Finans ve Konsolidasyon Kredi senin dönüm şimdi bizi point.contact geçerli: oxford_loanfinances@hotmail .com

Teşekkür ederim
Bay Wilson Jones

OXFORD LOANS dedi ki...

kişisel veya iş kredisi mi arıyorsunuz ama hak sanmıyorum? çünkü kötü kredi geçmişi bankalar tarafından geri çevirdi? sorun yüksek faiz oranı nedeniyle aylık kredi ödemelerini toplantı yaşıyorsanız ve erteleme ve sabır seçenekler tükenmiş ve / veya varsayılan önlemek istiyorsanız, Oxford Finans ve Konsolidasyon Kredi senin dönüm şimdi bizi point.contact geçerli: oxford_loanfinances@hotmail .com

Teşekkür ederim
Bay Wilson Jones.

Dr Purva Pius dedi ki...

Hello Everybody,
My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of S$250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of S$250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius,via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.

BORROWERS APPLICATION DETAILS


1. Name Of Applicant in Full:……..
2. Telephone Numbers:……….
3. Address and Location:…….
4. Amount in request………..
5. Repayment Period:………..
6. Purpose Of Loan………….
7. country…………………
8. phone…………………..
9. occupation………………
10.age/sex…………………
11.Monthly Income…………..
12.Email……………..

Regards.
Managements
Email Kindly Contact: urgentloan22@gmail.com

OXFORD LOANS dedi ki...

Merhaba Bay/Bayan,
Eğer iş kurmak için bir acil kredi ihtiyacınız, ya da size borcunu ödemek için bir kredi mi istiyorsunuz, Refinance için bir kredi gerekiyor mu? Eğer bir araba ya da bir ev satın almak için kredi gerekiyor mu? evet artık endişe ederse, Kredi kontrolü olmadan uygun bir faiz oranıyla kredi her türlü teklif !!! E-posta yoluyla bugün bize ulaşın. E-posta: oxford_loanfinances@hotmail.com

Teşekkür ederim.
Bay Wilson Jones

Mr Paul Green dedi ki...

Merhaba Am Bay Paul Green, Am Meşru ve güvenilir kredi borç veren. Ben Kredilerin paketleri her türlü sunuyoruz. Ben% 3 faiz oranıyla açık ve anlaşılır bir şart ve koşullarına ilişkin kredi vermek. Sadece 5000 $ 6.000.000 $ USD, Avro ve Pound itibaren. Ben faturaları ödemek için İş Kredileri, Bireysel Krediler, Öğrenci Kredisi, Araç Kredisi Ve Krediler veriyoruz. Eğer ilgileniyorsanız lütfen bize ulaşın: paulloanfundshelp1@gmail.com

Tam adınız:
Cinsiyet:
Ülke:
Kredi Miktarı Gerekli:
Kredi süresi:
Meslek:
Telefon numarası:
Kredi Amaç:
Aylık gelir:
Bize ulaşın Sadece bu E-posta Adresi: paulloanfundshelp1@gmail.com
Telefon numarası: +917411065240
Saygılarımla
Mr Paul Yeşil

Idumabo Odiase dedi ki...

Eğer bir kredi ihtiyacı var mı? bankada bir kredi size yalanladı, biz mali size yardımcı olmak için buradayız, artık yapmanız gereken tek şey herhangi bir hedefe herhangi bir miktarın anlık kredi almak için (christofinancialhome@hotmail.com) aracılığıyla bize e-posta olduğunu. Sizin mutluluğunuz bizim önceliğimizdir.

Adı: Christo Salam
Firma adı: Christo Mali ev
E-posta: christofinancialhome@hotmail.com

HIZLI KREDİ BUGÜN İÇİN GEÇERLİ

Idumabo Odiase dedi ki...

Eğer bir kredi ihtiyacı var mı? bankada bir kredi size yalanladı, biz mali size yardımcı olmak için buradayız, artık yapmanız gereken tek şey herhangi bir hedefe herhangi bir miktarın anlık kredi almak için (christofinancialhome@hotmail.com) aracılığıyla bize e-posta olduğunu. Sizin mutluluğunuz bizim önceliğimizdir.

Adı: Christo Salam
Firma adı: Christo Mali ev
E-posta: christofinancialhome@hotmail.com

HIZLI KREDİ BUGÜN İÇİN GEÇERLİ

Bob Willams dedi ki...

İş kurmak için acil bir kredi ihtiyacın var ya da refinance için bir borca ihtiyacım var, borcunu ödemek için bir kredi ihtiyacın var? Bir araba ya da ev satın almak için kredi ihtiyacın var? Eğer Evet kaygı Hayır fazla, biz her türlü kredi onay olmadan uygun bir faiz oranıyla kredi sunuyoruz!!! e-posta yoluyla bize bugün. (co.operateloanservice@gmail.com) (+ 1-617-934-1393)
Bütün amaç için krediler sunuyoruz. Bugün geçerli ve 3 gün içerisinde finanse.
-En az kredi miktarı: € 2,000.00
-Maksimum kredi miktarı: En düşük € 100,000,000.00
-Faiz oranı: başına yıllık 2%
Daha fazla bilgi için bize ulaşın e-posta (co.operateloanservice@gmail.com) (+ 1-617-934-1393) yolu ile

Moris Fred dedi ki...

Eger bir kredi ihtiyaciniz var mi? Borçlu musunuz? Eger bir is baslatmak ve sermayeye ihtiyaç istiyor musunuz? Eger kredi veya finansman herhangi bir nedenle ihtiyaciniz var mi? Biz sadece% 2'lik bir ucuz ve uygun faiz oraniyla herkese kredi vermek gibi nazik MORISLOANCOMPANY6@GMAIL.COM bugün bize ulasin ve kredileri bugün almak ilgilenen varsa senin yardim, nihayet burada.
Web sitesi: http://morisloancompany6.wix.com/morisloancompany
Telefon numarasi: +17472338177
Tesekkürler,
MORIS FRED

Lucas scott dedi ki...

Bir kredi ihtiyacınız var mı? EVET ise, e-posta yoluyla bize ulaşın: mrscottloancompany@gmail.com bir kredi için geçerlidir. Ben çok az yıllık faiz oranları ile Bireysel Krediler düşük faiz% 4 ile krediler sunuyoruz,% 4 gibi düşük size, bu yüzden teklifler her türlü bilmek istiyorum. Bizim kredileri de maksimum güvenlik için sigortalı bizim önceliğimizdir. e-posta yoluyla bizimle irtibata geçiniz: Biz% 4 herhangi bir para birimi mezhebinin faiz oranı ile kredi her türlü teklif mrscottloancompany@gmail.com. Ben size bu büyük orta kullanmak istediğiniz mali sorunlarını çözmek için kredi her türlü yardım etmeye hazır olduklarını beyan etmek zorunda. İletişim e-posta: mrscottloancompany@gmail.com

OXFORD LOANS dedi ki...

Kişisel veya işletme kredisi mi arıyorsunuz, ancak hak edeceğinizi düşünmüyor musunuz? Kredi geçmişiniz kötü olması nedeniyle bankalar tarafından reddedildi mi? Yüksek faiz oranları nedeniyle aylık kredi ödemelerinizle ilgili sorun yaşıyorsanız ve erteleme ve çekilme seçeneklerinizi bitirdiyseniz ve / veya varsayılanlardan kaçınmak istiyorsanız, Oxford Finans ve Konsolidasyon Kredisi dönüm noktanızdır. Şu anda bize ulaşın: oxford_loanfinances@hotmail.com

Mr Henry Wilkerson dedi ki...

Merhaba,

Memnun kalmanız için rahat bir krediye ihtiyacınız var mı? Yerel ve uluslararası borçlular için% 3 faiz oranıyla uygun fiyatlı kredi sunuyoruz. Biz sertifikalı, güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik ve birlikte çalışıyoruz. Maksimum 2 ila 50 yıl arasında uzun vadeli kredi veriyoruz.

Borç ödemek, iş kurmak veya başka nedenlerden dolayı doğrudan, kolay ve uygun bir krediye ihtiyacınız var mı? Evet ise, kredi talepinizle iletişime geçin.

Bu teklif, ciddi fikirli insanlar içindir.

Lütfen, ilgilendiğinizde, bize easyloanfirm2020@gmail.com üzerinden ulaşın.

Sertifikalıyız,
Güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik.

Saygılarımla,
Derek Douglas
easyloanfirm2020@gmail.com

3% Basit ve uygun fiyatlı kredi teklifi

Sky Base dedi ki...

Acilen bir krediye ihtiyacınız var mı? Borçlusun Işinizi finanse etmek için acil kredi mi ihtiyacınız var ?, Bankanız tarafından reddedildi mi, artık endişelenmeyin, Hizmetlerimiz şimdi her koşulda Hızlı, Kolay ve Güvenli kredidir. Bugün 2.000 euro - 1.000.000 euro ödünç alın! Bu e-postada kredi bilgileri ile bize ulaşın: noramildred.loan@hotmail.com

Not: 24 saat içinde bir ön cevap ve finansman bekleyeceksiniz

Saygılarımızla.
Bayan Nora.

OXFORD LOANS dedi ki...

Merhaba,
Şu anda siz değerli müşterilerimiz için %3 oranında düşük bir faiz oranıyla xmas kredi verme. İşletme finansmanı için bir kredi ihtiyacınız var mı? Bir konsolidasyon kredi ihtiyacınız var mı? Şimdi bizim e-posta yoluyla Uygula: oxford_loanfinances@hotmail.com

jack ballard dedi ki...

Ben bir kart var ve bu kart para verir, 5000 euro her gün çekmek için bu kartı kullanabilirsiniz, bu kartı bile hesabınızda hiç param yok, kart hala 5000 euro günlük-ecek vermek sen, bu kartı programlanmış bir karttır ve sadaka organları ve Yardım Merkezi tarafından onaylandıktan çok tatlı.

Bu kartı gerek veya bu kart sadece iletişim dupuymichael26@gmail.com yapmak öğrenmek istiyorsanız

herhangi bir yardım da iletişim dupuymichael26@gmail.com ihtiyacın olursa
Bu kart zengin yapacak

Eric financee dedi ki...

Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Eğer bir iş erkek ya da kadın vardır ve işinizi artırmak için bir kredi ihtiyacım var ?? Eğer bir iş başlatmak için sermayeye ihtiyaç mı? senin kredi sorunları ne olursa olsun biz düşük ve uygun faiz oranı hem de bireyler ve şirketlere kredi teklif olarak, burada sizin yardımınıza geliyor. bugün kredi almak (Ericfinancee@gmail.com veya ericfinancee@outlook.com) daha fazla bilgi için +1 936-681-9131 numaralı telefonu arayabilir veya kredi alabilirsiniz. bugün.

DSKANKE LOANS dedi ki...

If you find yourself short of cash this time or face a large unexpected bill you can not pay on time, then you may be looking for quick online payday loans in 1 hour as an effective solution to your emergency financial problem. This type of loan has gained popularity, as many people who need cash loans now realized that loan lenders are the only who can help them out with a quick loan on the same day! Contact us via e-mail:ds.kanke@gmail.com

Murat Acar dedi ki...

Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen her çeşit kredi başvurusunda bulunun
Ve acilen paranı al!

Bize e-posta: muratacarfinancialservice@gmail.com

5,000 dolardan 5,000,000,00 dolara * Randevu kredisinin tutarı
* Faiz oranı% 2
* 1 ila 20 yıl arasında geri ödeme seçeneği.
* Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
* Kredi esneklik şart ve koşulları.
Bugün mali yardım için bize e-posta gönder: muratacarfinancialservice@gmail.com

içtenlikle
Yönetim

Pinterest'im

Instagram'ım